Osnovno šolanje

Skozi tečaj osnovnega šolanja psi osvojijo vse vaje poslušnosti. S tem se nadgrajuje znanje osvojeno v mali šoli.

V tečaje osnovnega šolanja se lahko vpišejo vsi tečajniki, ki so s svojim psom že obiskovali MALO ŠOLO ali so njihovi psi že starejši od enega leta.
Šola se po programu Kinološke zveze Slovenije.
Tekom tečaja se vodniki in njihovi psi pripravijo do te mere, da lahko pristopijo k opravljanju izpitov A, B ali C.

Za uspešno opravljen izpit je potrebno obvladati vaje poslušnosti pri ISP-A in ISP-B, pri ISP-C pa tudi nekaj vaj sledenja in obrambe.

Pse za izpit A in B učimo le poslušnosti in ta tečaj traja 40 šolskih ur to je dvakrat na teden eno uro.
Za izpit C pa pse poleg poslušnosti (40 šolskih ur) učimo pse še sledenja (20 šolskih ur) in obrambe (30 šolskih ur). To se izvede dvakrat tedensko 3 šolske ure.

Ob koncu tečaja je organiziran izpit, kjer tečajniki s svojim psom pokažejo vse zahtevane vaje pred sodnikom, ki to tudi oceni.

Poleg vseh vaj, ki so po programu Kinološke zveze Slovenije pa prisluhnemo tudi željam tečanjnikov, odpravljamo napake, razvade pri psih in skušamo oblikovati takšnega psa, da je sprejemljiv za okolico.

ZA OPRAVLJANJE IZPITOV MORAJO PSI OSVOJITI NASLEDJE VAJE:

ISP-A

ISP-B